Dowiedz się więcej..

Depresja
To choroba, która może dotknąć każdego człowieka dorosłego jak również coraz częściej występuje wśród dzieci. Każdemu z nas zdarzają się tzw. górki i dołki nastroju. Wiele osób stosuje termin „depresja” opisując uczucie smutku, ale ta choroba to coś znacznie więcej. Osoby u których zdiagnozowano depresję często opisują, że czują się jakby żyły w „beznadziejności” lub były skazane na nieuniknione niepowodzenia. Obecnie depresja zajmuje czwarte miejsce na liście najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata.
Zaburzenia lękowe
Lęk jest emocją, która pełni bardzo ważną rolę adaptacyjną w naszym życiu. Ostrzega nas przed niebezpieczeństwem i przygotowuje do tego żebyśmy sobie z nimi poradzili. Dzięki lękowi potrafimy dostrzec zagrożenie i uruchamiając odpowiednie mechanizmy przystosowawcze stanąć do walki lub uniknąć zagrożenia. W przypadku gdy rzeczywista sytuacja nie stanowi zagrożenia, a mimo to odczuwamy silny lęk, który całkowicie jest nieadekwatny do warunków, w jakich się znajdujemy, wtedy diagnozujemy zaburzenia lękowe.
Zespół stresu pourazowego
Codzienność nie oszczędza młodym ludziom oraz dzieciom przykrych doświadczeń. Nagłe i niespodziewane zdarzenia takie jak wypadek samochodowy, pogryzienie przez psa, katastrofy różnego rodzaju czy długofalowe zmaganie się z przemocą w szkole lub nadużywaniem seksualnym skutkuje czasem szeregiem objawów klasyfikowanych jako zespół stresu pourazowego. Ważne jest tu odpowiednie rozpoznanie oraz przepracowanie traumatycznych do świadczeń.
Zaburzenia odżywiania
W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się z tym zaburzeniem wśród dzieci i młodzieży. Koncentracja na wyglądzie i wszechobecny kult szczupłego ciała bardzo mocno wpływają na młodych ludzi, którzy właśnie w okresie dorastania kształtują swoją tożsamość i szukają sposobu na dowartościowanie się. Młoda osoba coraz częściej dochodzi do wniosku, że tylko będąc atrakcyjnym może osiągnąć szacunek rówieśników oraz poczucie satysfakcji i zadowolenie z siebie. Nadmierne skupienie na wyglądzie i wadze to-główna przyczyna a także cecha zaburzeń odżywiania.